A A A

Hlavní závod 2015

Tentokráte jsme se rozhodli, že zajedeme do jižních čech na Vltavu. Vyhledali jsme kemp Kořensko a po domluvě s majitelkou jsme se vydali na prodlouřený víkend od čtvrtka odpoledne do neděle. A že jsme měli dostatek času, rozhodli jsme se tentokrát udělat závody dvoukolově. V pátek 1. poločas od 13.00 do 17.00 a v sobotu od 10.00 do 15.00. Hodnocení bylo podle našich pravidel a tabulky bodovaných ryb.

Ale to jsme teprve přijeli. Paní vedoucí nás skasírovala a my se ubytovali v poměrně velice slušných chatkách, které nabídly vše pohodlí co si může "skromný" rybář přát. Když už tedy  pochlebuji majitelce..... sociálky naprosto bez chyby. Čisté, vyvoněné, v jakoukoli hodinu všude papírové ručníky, mýdlo, toaletní papír a dokonce voňavé spreje - nevídáno. Jediné co chybělo byl televizní signál. Protože jsme muži jak se patří, nechtěli jsme si nechat ujít fotbalové utkání naší reprezentace s Lotyšskem. Televizi máme, anténu taky, jen signál ne a ne chytit. To se již blíížil výkop. Rozhodnutí jasné - jdeme do hospody. Hospůdka příjemná, veliká a jak jsme zjistili později se servírkou bez nervů. Nabídla nám přístřeší, velkou televizi a něco bumbat, kušat a kuřit pro dobrá česká rybář!!!! Fotbal hezkej obzvláště v druhém poločase. A pak to začlo....... Roman vracející se z toalet, přišel do lokálu se štaflemi. Po chvíli se s kolegou všech okurek tátou štengroval, kdo přejde rychleji na štaflích celou hospodu. Závod vyhrál Roman. To byl však jen začátek.  Oba fotbaloví odborníci se sázeli který tým vyhraje. Roman našim nevěřil a tak musel lehnout na stůl a Jirka mu na pupíku připravil BODY SHOT. Položil si ho,  trošku posolil, mezi kozy položil citrónek a zlil ho celýhoTequilou. Pak něžně odsál zbytek z pupíku a byl spokojen. To již místní zpozorněli, začali fotografovat a filmovat, neb takové tóčo ve své hospůdce nezažili. A naši pánové jak byli v ráži objednali kýbl ledu. I toto paní servírka skousla a poslala manžela zvícího dvou metrů a 120 kg živé váhy do mrazáku. To ještě netušila, že naši kamarádi se pustí do olympijské disciplíny : čtyřbob ! Postavili do  řady  4 židle, led chlístli  pod ně a po hromádce dali na každou.  Aby prý měli správný zimní pocit. A pak již roztlačovali , nasedli a pak ostrá  levá, rovinka, pravá a ostrý finiš do cíle. Ohromné ovace  a kraválu, že jinde by volali policejní sbor s pomocí  místní vojenské jednotky. Pomohl jsem uklidit servírce ten bordel po dojezdu a snažil se situaci zachránit slovy : "víte mladá paní, my už jsme dlouho nikde nebyli..." Ta to brala s humorem a musím říci, že svojí tolerancí nám připravila skvělý večer.

A je tu pátek. opilci vstávají a nedbajíce nepříjemných kocovinových pociitů se pouštějí do Maruščiných vajíček se slaninou a rozbíhají se ke svým chatkám, kde s pílí magistra Kellyho míchají  to nejlepší krmení, navazují návazce, mažou navijáky a připravují pruty. Je již z večera rozlosováno, určené startovní posty a  jde se na to. Drahno podotkknout, že to šlo.  Voda dobře zarybněná a protože jsme rybáři zdatní, za chvíli se plnili vezírky drobotí i pěknými kousky..  Nebudu dále rozvádět rybářskou latinu. Po prvním poločasu jednoznačně (rozdílem třídy) vedl čerstvý člen FLY TEAMU pan Josef Panocha.

Přátelé pátek večer byla romantika na slovo vzatá. Přestěhovali jsme sezení k vodě, rozdělali vatru a Maruška připravil skvělé steaky z krkovice. Přátelé takovou dobrotu připravenou jen z masa, soli a pepře dokáže jen náš kuchařský mág. Načal se již druhý sud piva a nato, že jsme byli v 12 lidech a z toho 2 členové juniorky, kterým byl alkohol zapovězen, vcelku dobrý výkon....

A byla sobota. Nikomu se nechtělo stáhnout se shora pípu a tak všichni sušili hubu. Ne tak Milhouse s Davem, kteří se notně posilňovali Maruščinou Balantines. Závody byly velice napínavé, ale Pepča Panocha opět zvítězil, ikdyž poslední hodinu, kterou jsme si mimořádně odsouhlasili navíc, mu tvrdě šlapal na paty všech okurek futrál pan Jiří Šlechta.

Tedy výsledky :

1) Pan Mistr Rybář Josef Panocha

2) Jiří okurka Šlechta

3) Josef Maruška Lexa

4) Standa Mlčoch

5) Miloslav Milhouse Machatý

Jinak velice vydařené  závody. Nachytalo se 312 ryb, největší prezidentův kapr 53 cm a Maruščin sumec.